Atgal

Turizmo dienos savaitgalis

Turizmas lygu kelionės, o pastarosios, kai važiuojama autobusais ar einama pėsčiomis, yra gana įprasta. Vis dėlto keliauti galima ir plaukiant skonių upėmis ar minčių srovėmis, kurias sukelia priešais matomas meno kūrinys, galintis nunešti toliau nei bet kokie fiziškai įveikti kilometrai. Turizmo dienos savaitgalį atraskite jums maloniausią kelionę ir leiskitės į ją, net jei tai būtų nuėjimas į už kelių žingsnių nuo namų esančią mėgstamą kavinę ar potyrius aštrinanti ekskursija tamsoje.

Turizmo dienos iššūkis – rask gidą!

2021 09 25 – 26, 13:00 – 16:00

Visada mėgot eiti slėpynių? Kas jei šį kartą slėpynių žaidimo aikštele taptų visas miestas, o jame reikėtų rasti besislepiančius gidus? Turizmo dienos proga kviečiame padaryti būtent tai!

Vero cafe maršrutas

Suderinkite du malonumus – kvapnų iš ryto miego ar popietės snaudulio pažadinantį kavos puodelį ir pasivaikščiojimą po miestą klausant puikių jo istorijų. Jums tereiks užsisakyti kavos kavinėje „Vero Cafe“ ir atsisiųsti ypatingą pažintinį maršrutą „Kelionė su kava per Vilniaus istoriją“. Juk ne vienam kavos puodelis prilygsta bene geriausiam kompanionui tyrinėjant miesto gatves!

Nauji pažintiniai Vilniaus maršrutai vaikams

Kelionės su vaikais turi būti pripildytos žaidimų!„Išeik į kiemą Užupyje ir Paupyje“ kviečia išnaršyti už Vilnios upės esančius Vilniaus rajonus, rasti juose pasislėpusias vietas bei jų istorijas, o visa tai daryti linksma, žaidybine forma.

MO muziejus

Pylimo g. 17

Naujoji MO fotografijos paroda „Permainų šventė“ kviečia patyrinėi šventės tematiką. O sekmadieniais, be didžiosios parodos, jūsų laukia ir įvairios veiklos šeimai, itin džiuginančios mažuosius meno gerbėjus.

Vilniaus muziejus

Vokiečių g. 6

Mieste matome daug puikiai įgyvendintų projektų, bet ar kada pagalvojote, kas lieka už borto? Šiuo metu Vilniaus muziejuje vykstanti paroda „Neįgyvendinti XX a. Vilniau projektai“ siūlo galimybę pamatyti ir pasvarstyti, kokia sostinė galėjo būti.

Zoo parkas

Verkių g. 27

Kaip norisi pamatyti egzotinius gyvūnus, bet nesinori turistauti už kelių šimtų kilometrų nuo tavo šalies esančiose džiunglėse, išeitis – apsilankyti zoologijos sode ZOOPARK Vilniuje! Čia turėsite progą iš arti pamatyti daug įvairių gyvūnų, pabuvoti dykumoje ir susipažinti su tolimų kraštų kultūra edukacinėse ekskursijose „Aplink pasaulį“.

Europos parkas

Europos Parko g. 302

Renginio „Europos parkas: nuo svajonės iki dabar“ dalyviai turės galimybę aktyviai ir turiningai praleisti laiką muziejuje po atviru dangumi. Išsamios ekskursijos metu bus sugretinama Europos parko istorija ir šiandiena, apžvelgiamas 30 metų muziejaus kūrimosi laikotarpis.

Užupio 1 postas – Border Control

Užupio g. 1

Kirsti kitos respublikos sieną galima vos per kelias minutes, jei respublika, į kurią norima patekti, vadinama Užupiu. Dėmesio! Tik nepamirškite įsigyti Užupio šviesos vizos! Užupio pasienio poste nusifotografuokite specialiai vizai gauti sukurtoje vaizdo projekcijoje, o tuomet jau ramiai mėgaukitės tyrinėdami šią meno respubliką.

Beer house

Vokiečių g. 24

Keliauti galima ir salyklinių gėrimų vandenyne. Na, o „Beer house“ šioje kelionėje pasiūlys daugiau nei 300 rūšių alaus!

Meno ir mokslo laboratorija

Vokiečių g. 13A

Pakliūkite į portalą, džiungles ar kosmosą vos nusileidę į vieną iš trijų mieste esančių „Meno ir mokslo laboratorijos“ perėjų. O jei leistis po žeme nesinorės, visada galite užsukti į Vokiečių g. įsikūrusią MMLAB erdvę, kur jūsų lauks kitos meninės kelionės.

Croked nose and coffee stories

V. Kudirkos g. 6

Kavos ir maisto bei gėrimų derinimas gali būti tikras iššūkis. Arba… tikras gurmaniškas nuotykis! Su skirtingais kavos skoniais ir kūrybiškais produktais eksperimentuojantys kavos entuziastai „Crooked Nose & Coffee Stories“ kviečia į ypatingą kelionę.

Žaislų muziejus

Šiltadaržio g. 2

Deja, kelionės laiku nenusipirksi. Vis dėlto žinokite, kad išeitis yra – tai bilietas į „Žaislų muziejų“! Apžiūrėję seniausius Lietuvos žaislus ir juos išmėginę tikrai ne vienas laiku grįšite į vaikystės metus.

Vilnius City Tour

Šventaragio g. 1

Jei pažinti Vilniaus senamiestį drauge su įprastu, po gatves vedžiojančiu gidu atrodo nuobodoka, galbūt jums patiks audiogido pasakojamos istorijos? Jas galėsite išgirsti „Hop on – Hop off“ autobuse atviru stogu, o išlipę bet kurioje maršruto stotelėje apžiūrėti istorijose minimus objektus.

Valandėlė City Tour

Šventaragio g. 1

Išlipti, įlipti, vėl išlipti ir vėl įlipti… „Hop on – Hop off“ turas leis miestą stebėti ne tik pro autobuso langus, bet ir sustojus bet kurioje maršruto stotelėje pasidžiaugti miesto vaizdais kaip pridera – be stiklo prieš akis.

Dialogas tamsoje

M. K. Paco g. 4

Užmerkus akis potyriai paaštrėja, tad leiskitės į kelionę tamsoje! Kelionės tamsoje dalyviai patirs naujų ir visiškai kitokių situacijų – tarsi iš naujo susipažins su tokiomis įprastomis aplinkomis kaip kavinė, parodų ar koncertų salė, o nauji potyriai ir nekasdienės gidų istorijos čia virs išskirtiniais ir jaudinamais išgyvenimais.

Vero cafe

Pilies g. 9, Vilniaus g. 10, Gedinimo pr. 1, Aukštaičių g. 12

Rytinis kavos puodelis, o su juo dar ir įteikiamas maršrutas „Pasivaikščiojimas su kava“. Galbūt šis „Vero Cafe“ duetas privers apmąstyti galimybę šiandien į darbą nukeliauti valanda vėliau, a?

Sugamour

Vokiečių g. 11

Išvydus visus „Sugamour“ siūlomus skanėstus, galima pasijusti lyg vaikiško filmo herojumi, gyvenančiu saldėsių pripildytame pasaulyje su ledinukais ant pagaliukų vietoj medžių ar cukraus vata vietoj debesų. Kitaip tariant, apsilankyti čia turėtų būti kiekvieno smaližiaus svajonė!

Skonis

Konstitucijos pr. 26, Saltoniškių g. 9

Žygiai po gastronominius kalnynus – ne visiems. Kartais norisi likti ten, kur saugu ir pažįstama. Restoranas „Skonis“ kviečia paragauti patiekalų, pažymėtų pasaulio kulinarinėmis tradicijomis, bet juose atrasti naujų gastronominių skonių.

Grey restoranas

Pilies g. 2

Gal pavadinimas ir skamba „pilkai“, bet „Grey“ restoranas tikrai pasiūlys spalvų tiek akims, tiek gomuriui. Spalvinga ir maloni skonių kelionė garantuota!

AJ Chocolate

Pilies g. 8

Paskęsite plaukdami AJ šokoladinių saldainių upėse, jūrose ar ežeruose. O vaikai galės dalyvauti edukacinėje šokolado gaminimo ekskursijoje ir patys susikurti unikalų ir vienetinį šokoladinį saldėsį.

Crustum

Upės g. 9, Pilies g. 4, Vokiečių g. 18a

Prieš rytinę kelionę po miesto gatves pasistiprinkite kava ir kruasanu. „Crustum“ pasiūlys ne tik minėtą kepinį, bet ir daugiau dieną puikiai sutikti padėsiančių kepinių. O tuomet… pirmyn į kelią!

Kava tau

Subačiaus apžvalgos aikštelė

Jei norisi puodelį kavos išgerti mėgaujantis gražiausia Vilniaus panorama, vadinasi, rytą reikia pradėti kavinėje „Kava tau“, įsikūrusioje Subačiaus apžvalgos aikštelėje. Čia geriausia vieta stebėti, kaip rytinė saulė nudažo senamiesčio stogus.

Ežeras pilnas žvaigždžių

2021 06 06 – 2021 11 07

MO muziejaus paroda „Ežeras pilnas žvaigždžių“ – tikra patyriminė kelionė mažiesiems (ir ne tik!). Interaktyvūs erdviniai sprendimai vaikus sudomins ir leis patirti meną visomis juslėmis.

Ėjimas 2021

2021 09 25

Šį rugsėjį Vilniuje startuoja naujas nemokamas ĖJIMO renginys, pretenduojantis tapti didžiausiu Lietuvoje. ĖJIMĄ rengia masiškiausio Lietuvoje „IKI Velomaratono“, kuris šią vasarą įvyks jau dvyliktą kartą, organizatoriai. Jie tiki, kad į ĖJIMĄ pritrauks ne tik vaikščiojimo entuziastus, tačiau ir dar nebandžiusius dalyvauti tokiose šventėse.

Kultūros naktis

2021 09 24

Ir šen, ir ten… „Kultūros naktį“ spėti norėsis visur! Turistinės kuprinės čia neprireiks, bet užsitikrinkite pakankamai vietos mintyse – menas turi svorį.

Vilniaus fejerija

2021 09 25

Dangaus aukštybės bus beveik pasiektos, kai išėję iš „Vilniaus fejerijos“ iš nuostabos ištarsite: „Buvo kosmosas!“ Jeigu manote, kad fejerverkai jūsų nebestebina, į „Vilniaus fejeriją“ skubėkite tekinomis.

Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai

2021 05 06 – 2022 03

Ir kas galėjo pamanyti, kad norint pamatyti mumijas visai nereikia vykti į Egiptą? Kelionės bilietus į Rytus pasilikime ateičiai ir pirmiausia apsilankykime „Istorijų namų“ erdvėje – parodoje „Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai“ galėsite išvysti ne vieną ir ne dvi mumijas.

Nemokamas muziejų sekmadienis

2021 09 26

Paskutinis mėnesio sekmadienis lygu kelionėms į galerijas ir muziejus. Dalis Vilniaus galerijų ir muziejų būtent šiuo metu lankytojams atveria duris nemokamai, tad kelionės bilieto šįkart net neprireiks!