Atgal

Savaitgalis su vaikais

Laikas su šeima praturtina. Jam nėra tinkamesnio meto kaip po darbų savaitės prasidėjęs savaitgalis. Šeimos savaitgalio metu Vilniuje įdomių veiklų ras tiek senelis, tiek mažieji šeimos nariai. Pastarųjų lauks smagios edukacinės veiklos, vaikiški meniu, restoranai su žaidimų aikštelėmis, pramogos ir įvairūs renginiai.

Lietuvos nacionalinis muziejus, Istorijų namai

T. Kosciuškos g. 3

Pagrindinė Istorijų namų paroda „Ką slepia sarkofagas: Senovės Egipto mumijų tyrimai“ pasakoja apie egiptiečių pomirtinį gyvenimą ir yra pritaikyta jauniesiems lankytojams. Čia jie išvys ne tik mumijas, bet ir galės užsiimti įvairiomis edukacinėmis veiklomis.

Ekskursiją po Vilniaus televizijos bokštą

Sausio 13-osios g. 10

Ekskursijos metu pabuvosite erdvėse, kurios būna uždaros visuomenei. Sužinosite, kaip buvo projektuojamas, statomas ir įrengiamas aukščiausias Lietuvos statinys. Iš vidaus pamatysite tai, ką regite iš išorės.

Paupys

Aukštaičių g.

Naujasis Vilniaus rajonas puikiai tiks šeimos laisvalaikiui. Čia rasite jaukias lauko kavines, vaikų žaidimų aikšteles, taip pat galėsite atsigaivinti prie fontanų ir atsipūsti šalia esančiame Kūdrų parke.

Ribiškių kraštovaizdžio draustinį „šienaus“ avys

Ribiškių takas

Nesvarbu, kurį Ribiškių pažintinio tako maršrutą pasirinksite, ėjimą praskaidrins sutiktos avys! 15 avių ir 5 ožkos šienaus 2 ha draustinio plotą ir neabejotinai taps patrauklia

„Portalas“

Stoties g.

Nepalikdami Vilniaus akimirkai nusikelkite į Liubliną. Šalia traukinių stoties esantis portalas nuneš jus į Lenkiją ir suteiks galimybę pamojuoti kitoje šalyje vaikštantiems vaikams.

Išeik į kiemą Užupyje ir Paupyje

Mokslo metų pradžios proga kviečiame pasisemti įkvėpimo naujam žinių sezonui ir atgaivinti per vasarą snūstelėjusius pažinimo „raumenis“! Pristatome dvi naujienas – naują „Išeik į kiemą“ žaidimą Užupyje ir Paupyje bei vieno populiariausių mūsų maršrutų „Aukštyn galvą!“ antrąją dalį, sukurtą specialiai šeimoms su vaikais

Žaislų muziejus

Šiltadaržio g. 2

Tai, ko gero, vienintelis žaislų muziejus Lietuvoje, kuriame galime ne tik pamatyti seniausius Lietuvos žaislus, bet ir juos išmėginti. Muziejus sulaukia lankytojų dovanojamų, ilgai saugotų žaislų, kuriais galite pasidžiaugti ir jūs.

Energetikos ir technikos muziejus

Rinktinės g. 2

Muziejuje veikia interaktyvi ekpozicija „Technikos mokslas ir technika vaikams“. Joje žaisdami vaikai susipažins su hiperboloidu, Jokūbo kopėčiomis, Mėbijaus juosta, gravitacine laidyne, Bernulio kamuoliu ir daugeliu kitų eksponatų.

Iliuzijų muziejus

Vokiečių g. 8

Nepaprastai stebinantis muziejus, kuriame iliuzijos susipina su mokslo išradimais ir menu. O išskirtinę edukacinę patirtį papildo interaktyvios pramogos: piešimas šviesa, šešėlių kūrimas ir nepamirštamos akimirkos pasaulyje aukštyn kojomis.

Zoo Park

Verkių g. 27

Tai pirmasis zoologijos sodas Vilniuje. Čia galėsite sutikti vieną mažiausių primatų pasaulyje – nykštukinę marmozetę, smalsuolius katinius lemūrus, išdykusių surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje ir pavaišinti nektaru spalvotąsias papūgas loriketas.

Fėjų slėnis

Verkių g. 29

Fėjų slėnis sukurtas pagal fantastines Editos Lei knygas. Su šeima keliaudami miško labirintu išvysite savo nameliuose ir kiemuose bruzdančias fėjas, puotaujančius gnomus bei urvuose besislepiančius drakonus.

Vichy vandens parkas

Ozo g. 14C

(bus atidarytas birželio 28 d.)

Vandens parke vyresniųjų lauks 9 moderniausi atrakcionai Baltijos šalyse, o mažieji galės džiaugtis jiems skirta žaidimų aikštele „Žaidimų sala“ – joje įrengtos net 8 skirtingo aukščio platformos, sujungtos įvairiais tuneliais ir čiuožyklomis.

Bernardinų sodas

Maironio g.

Ypatinga parko erdvė – botanikos ekspozicija, skirta įamžinti XVIII a. čia buvusį vieną didžiausių sodų Rytų Europoje – Vilniaus universiteto botanikos sodą. Čia veikia vaikų žaidimų aikštelės, fontanas, galima pasimėgauti vasarą tokiais skaniais ledais.

Lėktuvų stebėjimo aikštelė

Rodūnios kl.

Šalyje analogų neturinčioje orlaivių stebėjimo aikštelėje labai gerai matyti aerodromo kilimo ir tūpimo takas. Šalia įrengta saugi žaidimų erdvė vaikams su šliaužyne, dvigubomis vertikaliomis sūpynėmis, laipyne ir kitomis saugiai įrengtomis pramogomis.

Vilnius vaikams

Turizmo informacijos centras, Pilies g 2.

Jeigu turite vaikų ir norite juos supažindinti su senamiesčiu, tačiau nežinote, kaip tai padaryti įdomiai, – išbandykite šį miesto patirčių maršrutą-žaidimą. Jis idealiai tiks šeimoms, auginančioms 7-10 metų vaikus.

Išeik į kiemą

Turizmo informacijos centras, Pilies g 2

Tai žaidimas – kelionė po Vilniaus rajonus, kurioje šeimos drauge su savo vaikais galės pasinerti į smagų miesto tyrinėjimo nuotykį. Vaikai turės galimybę atlikti įdomias ir linksmas užduotis Žvėryno ir Naujamiesčio rajonuose.

Gyvūnai Vilniaus skulptūrose

Vilniuje, be daugybės istorinių skulptūrų, galima rasti ir gyvūnų skulptūrų. Vilkai, šunys, katės… Vaikščiodami pabandykite rasti, kurių gyvūnų vaizduojama daugiausia!

Gamtos taku su mažyliu

Vaikščioti miesto gatvėmis vežimėlyje sūpuojant mažylį kartais tampa nelengva užduotimi. Pasirinkus šį maršrutą nereikės jaudintis dėl nepatogaus grindinio – kūdikis neišsibudins per visą pasivaikščiojimą.

Jurgis ir Drakonas

Verkių g. 29B

Drauge su šeima „Jurgis ir Drakonas“ restoranuose susikurkite savo šeimos picą! O Verkių gatvės restorane vaikai galės rinktis iš vaikiškame meniu esančių varškėtukų, močiutės kukulių ar makaronų.

Vaflių namai

Verkių g. 29A

Mažiausieji lankytojai čia pasijus it namie – didžiulis vaikų kampas su čiuožykla, virtuvėle, piešimo erdve ir daugybe žaislų įtrauks kiekvieną mažametį. O kur dar saldūs vafliai!

Nykštukas

Verkių g. 27

Vaikų restoranas „Nykštukas“ kvies prisiminti voveraites vitrinoje, akvariumus su žuvytėmis, spalvingąsias freskas, mažąsias kėdutes ir Zuikio kotletus.

Casa la familia

Rūdninkų g. 18

Vegetariška šeimos picerija kviečia prie stalo susirinkti šeimas. Kol suaugusieji mėgausis maistu, vaikai galės basomis žaisti ir ropoti restorano erdvėje – lyg namuose.

Pinavija

Vilniaus g. 21

Kuris vaikas atsisakytų skanaus torto? „Pinavija“ pasiūlys ne vieną torto ar kitokio saldėsio pasirinkimą.

Kikilio lizdas

Jeruzalės g. 4

Kavinė-žaidimų kambarys, kuriame kone kasdien vyksta vaikų gimtadieniai, krikštynos, šeimos šventės ar draugų susitikimai. Čia laukia didelė žaidimų erdvė vaikams ir stalo futbolas tėveliams.

Gusto blyninė

Aušros Vartų g. 6

Blynai savaitgalį privalomi! O kai tėveliams jų kepti nesinori, „Gusto blyninė“ pasiūlys įvairiausių šio patiekalo variacijų.

Veranda

Kęstučio g. 39

Žvėryne įsikūrusi „Veranda“ leis pasijusti lyg savo namų kieme. Lauke rasite vaikų žaidimų aikštelę su čiuožykla, o jūsų stalą pasieks natūralūs maisto produktai bei sezoninės daržovės.

Belmontas

Belmonto g. 17A

Pramogų ir poilsio centre „Belmontas“ pakankamai erdvės lakstyti ir dūkti! O besimėgaudama maistu visa šeima galės gėrėtis šniokščiančiais kriokliais bei gamta.

Iliuzijų Muziejaus Café

Vokiečių g. 8

Išskirtinio muziejaus unikali 2D stiliaus kavinė, kurioje apsilankyti ir paragauti cukraus vatos, kavos ir kt. gėrimų bei ryškiaspalvių desertų bus smagu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Ežeras pilnas žvaigždžių

2021 06 06 – 2021 11 07

Unikali patyriminė paroda vaikams MO muziejuje „Ežeras pilnas žvaigždžių“ kviečia vaikus (ir ne tik) drąsiai nerti į meną! Interaktyvūs erdviniai sprendimai skatins vaikus visomis juslėmis patirti parodą.

Ką slepia sarkofagas? Senovės Egipto mumijų tyrimai

2021 05 06 – 2022 03

Istorijų namų paroda „Ką slepia sarkofagas: Senovės Egipto mumijų tyrimai“ pasakoja apie egiptiečių pomirtinį gyvenimą ir yra pritaikyta jauniesiems lankytojams. Čia jie išvys ne tik mumijas, bet ir galės užsiimti įvairiomis edukacinėmis veiklomis.

Vlado Liekio muziejaus paroda

2021 06 01 – 2021 10 03

Jei jūsų vaikas visuomet norėjo tapti gaisrininku, apsilankyti Vlado Liekio parodoje Žaislų muziejuje privalu. Čia išvysite eksponuojamas žaislines gaisrines transporto priemones.

Ežeras pilnas žvaigždžių

2021 06 06 – 2021 11 07

Šiai parodai kūriniams iš MO kolekcijos specialiai kuriame interaktyvius objektus, kurie leis įdėmiau ir kūrybingiau pažvelgti į meno darbus. O interaktyvūs erdviniai sprendimai skatins vaikus visomis juslėmis patirti parodą. Parodoje vaikai atras kūrybinio santykio su gamta džiaugsmą ir naudą taip, kaip ją vaizduoja MO kolekcijos menininkai.

Viešbučių pasiūlymai

Vasarojant mieste palapinę verčiau iškeisti į viešbučio kambarį. Jaukus ir nedidelis ar ekstravagantiškas su karališko dydžio lova bei pusryčiais tiesiai į ją – viešbučių pasiūlymuose rasite tinkamiausią erdvę apsistoti.

Žiūrėti pasiūlymus