Atgal

Neatrasto Vilniaus savaitgalis

Kai jau atrodo, kad miestą pažįsti kaip savo penkis pirštus, siūlome neatrasto Vilniaus savaitgalį. Juk Vilniuje tiek įdomių veiklų, duris atveria vis nauji restoranai, kiti objektai. Būtų sunku patikėti, kad šiame mieste matėte viską. Todėl siūlome pasitikrinti!

100 km takas

Žygiuodami, bėgdami ar važiuodami dviračiu kažkuriame kilometre iš šimto juosiančių Vilnių tikrai atrasite ką nors neregėto. O ir aplinkiniams galėsite pasigirti, kad apsukote ratą aplink visą sostinę!

Lukiškės 2.0

Lukiškių skg. 6

Naujas kultūros ir meno pripildytas kompleksas įsikūręs buvusio kalėjimo erdvėje. Čia atrasite įvairių kūrėjų studijas, organizuojamus renginius bei galėsite užsisakyti turą po šį unikalų bei istorijų pripildytą pastatą.

Slėptuvė Naujamiestyje

Pats žodis „slėptuvė“ reiškia vietą, kurią sunku rasti. Vis dėlto paieška gali tapti lengvesnė drauge su „Gatvės gyvos“ gidu, o po jos ne tik galėsite kurį laiką pasislėpti nuo įprastos aplinkos, bet ir nusikelti į šaltojo karo laikus.

Reformatų sodas

Reformatų skv. 1

Sodų ir žalumos mieste nebus per daug! Rekonstruotas Reformatų sodas kviečia apsilankyti ir išvysti naują veidą įgavusią erdvę, taip pat atrasti įamžintus svarbius praeities istorijos momentus ir atgaivą medžių pavėsyje.

Aukštyn galvą!

Ko, ko, bet po miestą vaikščioti nunarinus galvą nenori niekas. Geriau jau ištempti kaklą ir pakelti galvą – ne tik linksmiau atrodysite, bet ir pamatysite iki šiol neregėtų miesto objektų!

Išeik į kiemą Naujamiestyje

Tikras raidžių detektyvas laukia kiekvieno mažojo tyrėjo! Naujamiesčio „Išeik į kiemą“ maršrutas kviečia vaikus atrasti įvairių objektų, savo pavidalu primenančių vienos ar kitos raidės formą, ir taip pabandyti įminti Naujamiesčio mįslę.

Tartle

Užupio g. 40

Po pasaulį išsibarstę lietuvių meno kūriniai vietą atranda „Tartle“ meno pažinimo centre. Čia lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos meno vertybėmis ir istoriniais artefaktais nuo pagonybės laikų kultūrinio palikimo iki šiuolaikinio meno.

Open gallery

Vytenio g. 50 

„Open Gallery“ – ilgalaikis tarpsritinis projektas ir kultūrinė iniciatyva, originaliai pristatanti urbanistinę kultūrą ir kūrybiškai gaivinanti postindustrinį Naujamiestį. Tai unikali meno galerija po atviru dangumi, sudominsianti kiekvieną gatvės meno mėgėją.

Skaniausios Vilniaus istorijos

Pažinkite Vilniaus miestą kiek kitaip: išragaukite vilnietiškus patiekalus ir sužinokite jų atsiradimo istorijas. Pasijuskite kaip viduramžių didikai ar praėjusio šimtmečio miestiečiai. Ant jūsų stalo atkeliaus įdarytos lydekos, vėžiai, žvėriena ar vegetariški patiekalai, nosį kutens prieskonių kvapai, vilios žavingi desertų vaizdai. Užsukite į Vilniaus restoranus ir kavines paragauti autentiškų vilnietiškos virtuvės patiekalų. Profesionalūs šefai padės atsiskleisti subtiliausiems senųjų receptų skoniams.

Daktaras Desertas

Naugarduko g. 26

Turbūt nedaugelis žino apie Vilniaus daktarą, kuris ligas gydo… desertais! Pastarieji be cukraus ir baltų miltų, tad, kaip daktaro pasiūlymui ir dera, bus sveikas pasirinkimas.

Paupio turgus

Aukštaičių g. 7

„Paupio turguje“ atrasite naujų maitinimosi patirčių. Vietų skirtingiems skoniams patenkinti tiek daug, kad bus sunku ir išsirinkti!

2 virėjai

Šiaulių g. 5

„2 virėjai“ – kulinarinė studija, kurioje galite ne tik papietauti, bet ir susipažinti su kulinarijos pagrindais. Gavę naujų kulinarinių žinių virtuvėje jaustis laisviau – drąsiau eksperimentuosite kurdami savo unikalius receptus. Savaitgalių metu galite užsukti vėlyvųjų pusryčių.

Jausmas

Jonažolių g. 3-121

Meilę maistui pajusite iškart, kai pamatysite, kas patiekiama „Jausmo“ lėkštėse. O geriausia žinia ta, kad jos turinį galės sukurti ne tik kulinarijos studijos šefas, bet ir jūs patys po kulinarinių mokymų.

Panama Food Garden

Vykinto g. 17a

Dailų Žvėryne įsikūrusį medinuką slepia nemažai žalumos. Pro ją prasiskynę atrasite „Panama Food Garden“ restoraną su Viduržemio jūros virtuve ir nuostabia oranžerija kieme.

Love bar

Pylimo g. 59

Norite apsilankyti išties puikiame bare? Pirmiausia teks jį rasti! „Love bar“ ieškokite prie stoties, Pylimo gatvėje. Jums padės neoninė širdis – ji vienintelė išduoda apie šio baro egzistavimą.

„Vilko garažas“ Downtown Forest Hostel & Camping

Paupio g. 31A

Barų būna išties įdomių, o štai vienas jų – „Vilko garažas“ – vienintelis Vilniuje siūlo išsinuomoti grilių. Sako, pačių gaminamas maistas skanesnis, tad juo pasirūpinkite jūs, o gėrimus užtikrins „Vilko garažas“.

Beer House

Vokiečių g. 24

Jei jaučiate, kad viename ar kitame aplankytame bare alaus pasirinkimas per mažas, galbūt jums verta užsukti į „Beer House“? Čia rasite 20 pilstomo ir apie 300 alaus rūšių buteliais. Tik būkite atsargūs – plačios pasirinkimo galimybės galvą gali susukti greičiau nei pats alus!

Kiemas

Bokšto g. 6

Vasarą laiką norisi leisti lauke. Vienas iš senamiestyje įsikūrusių kiemų savo erdvę pirmą kartą atvėrė tik šį sezoną. Jame apsilankę galėsite džiaugtis ne tik žaluma, bet ir gastronominėmis patirtimis.

Vasaros terasa

Vilniaus g. 39

Vidiniai kiemai visuomet kiek paslaptingi. „Vasaros terasos“ paslaptį gali būti sunkiau įminti ramią dieną, o koncertiniais vakarais tai bus vienas juokas – iš terasos sklindanti muzika tikrai išduos apie malonų pabuvimą teikiančią erdvę.

Blusturgis

Kiekvieną sekmadienį, Vilniaus g. 39

Atrasti blusų turgų lengviau nei to paties pavadinimo vabzdžius. Ne tik lengviau, bet ir gerokai maloniau. O blusų turguje jūsų lauks iš rankų į rankas keliaujantys netikėčiausi ir įdomiausi pirkiniai!

MMLAB erdvė

Vokiečių g. 13A

Nors nurodoma, kad „Meno ir mokslo laboratorija“ įsikūrusi Vokiečių gatvėje, norėdami rasti šią erdvę turėsite pašmirinėti po centrinės gatvės kiemus. Rekomenduojame MMLAB ieškoti vakare – būtent tuomet paieška bus lengvesnė, nes erdvę išduos ryškiai mėlyna spalva šviečiančios instaliacijos!

Sodas 2123

Vitebsko g. 2123

Kaip įsivaizduojate kultūros kompleksą? Galbūt atradus „SODAS 2123“ pastatą nesusimąstytumėte, kad šis būtent tokios paskirties. Tačiau patikiname, kad čia atrasite ne tik įvairių renginių, bet ir itin įdomią, bendruomeniškumo principais veikiančią erdvę.

Viešbučių pasiūlymai

Vasarojant mieste palapinę verčiau iškeisti į viešbučio kambarį. Jaukus ir nedidelis ar ekstravagantiškas su karališko dydžio lova bei pusryčiais tiesiai į ją – viešbučių pasiūlymuose rasite tinkamiausią erdvę apsistoti.

Žiūrėti pasiūlymus