Atgal

Meno mylėtojų savaitgalis

Vilnius pasiruošęs įkvėpti, o kas geriau tai padarys, jei ne miesto meno ir kultūros lobynai. Galerija šen, muziejus ten – ir meno mylėtojai jau lauks kitų parodų bei meno renginių sostinėje.

Lukiškės 2.0

Lukiškių skg. 6

Naujas kultūros ir meno pripildytas kompleksas, įsikūręs buvusio kalėjimo erdvėje. Čia atrasite įvairių kūrėjų studijas, organizuojamus renginius, galėsite užsisakyti turą po šį unikalų, istorijomis apipintą pastatą.

Vilniaus muziejus

Vokiečių g. 6

„Vilniaus muziejus – nauja sostinės pažinimo erdvė miesto gyventojams ir svečiams. 2021 m. pavasarį duris lankytojams atvėrusiame muziejuje šiuo metu pristatomi neįgyvendinti praėjusio amžiaus Vilniaus projektai. Kviečiame pažinti kitokį Vilnių, nei esame įpratę matyti. Laukiame ir mažų, ir didelių lankytojų!”

Istorijų namai

T. Kosciuškos g. 3

Pagrindinė Istorijų namų paroda „Ką slepia sarkofagas: Senovės Egipto mumijų tyrimai“ pasakoja apie egiptiečių pomirtinį gyvenimą ir yra pritaikyta ne tik suaugusiesiems, bet ir jauniesiems meno mylėtojams. Čia jie išvys mumijas bei galės užsiimti įvairiomis edukacinėmis veiklomis.

Vilniaus kalbančios skulptūros

Gal jau esate girdėję, kad Vilniuje žodį ištarti gali ne tik praeivis, bet ir gatvėse stovinčios skulptūros! Išgirskite, kaip šneka Jurgos Ivanauskaitės skverą saugantis katinas, šviesą nešanti Elektra, įsikūrusi ant Energetikos ir technikos muziejaus bokštelio ar kitos Vilniaus skulptūros.

Šiuolaikinio meno centras

Vokiečių g. 2

2021 06 04 – 2021 09 05

Tikra palaima laukia šiuolaikinio meno mylėtojų! Šiemet ŠMC Baltijos trienalėje „Nesibaigiančios kovos“ dėmesys bus sutelkiamas į Centrinę ir Rytų Europą bei pristatomos istorinės ir šiuolaikinės šio regiono meno praktikos.

Open Gallery

Vytenio g. 50

„Open Gallery“ – ilgalaikis tarpsritinis projektas ir kultūrinė iniciatyva, originaliai pristatanti urbanistinę kultūrą ir kūrybiškai gaivinanti postindustrinį Naujamiestį. Tai unikali meno galerija po atviru dangumi, sudominsianti kiekvieną gatvės meno mėgėją.

MO muziejus

Pylimo g. 17

Ar žinote, kad draugiškiausias Europos muziejus yra būtent Vilniuje? Europos muziejaus apdovanojimuose MO gavo draugiškiausiojo titulą, tad tikėtina, jog čia įgysite ne tik meninės, bet ir svetingumu pulsuojančios patirties. Vasaros renginiai ir veiklos atvirose MO erdvėse – MO terasoje ir skulptūrų sode. Poezijos skaitymai, piknikai, šokio spektakliai, muzikos vakarai, vaikų vasaros stovyklos ar pokalbiai apie augalus – ir vėl lauks MO lankytojų, vilniečių ir miesto svečių.

Tartle

Užupio g. 40

Lietuvos meno pažinimo centro „Tartle“ kolekcijoje sukaupta apie 1 tūkst. tapybos darbų, per 360 skulptūrų, per 490 žemėlapių ir daug kitų įdomybių, kurių nerasite kitur.

Nacionalinė dailės galerija

Konstitucijos pr. 22

Nacionalinė dailės galerija visuomet turi kuo nustebinti. Įsikvėpkite apžiūrinėdami nuolatinę bei laikinąsias galerijos ekspozicijas.

Vilnius, atrakintas dizaino

Pagrindinė dizaino paskirtis – užpildyti trūkumą, išspręsti problemą, priimti iššūkį. Šis maršrutas kviečia susipažinti su dizaino objektais Vilniuje, kurių dizaino sprendimai verti aplodismentų.

Kūdrų parkas

Užupis

Gulinėdami Kūdrų parko pievelėje ir dairydamiesi aplink, galėsite išvysti skulptūrų parodą „Belaukiant“. Paroda pasakoja apie dabartinį žmogaus santykį su pasauliu ir šiandien vyraujančias nuotaikas.

Literatūrinis Vilnius

Maršrutas skirtas tiems, kuriems literatūra – įkvėpimų ir atradimų šaltinis. Čia atrasite gatves, aikštes, pastatus, kurie įkvėpė Vilniuje ar apie Vilnių kūrusius rašytojus, suteikė jų herojams namus ar tapo jų kūrinių veiksmo vieta.

Stiklo kvartalas

Stiklių g. 8

Juvelyrai, vietos menininkai, amatininkų krautuvėlės ir dirbtuvės, kamerinis orkestras, meno galerijos – štai ką rasite Stiklo kvartale. Tai nedidelė, bet turininga miesto erdvė, verta būti aplankyta.

Kazio Varnelio muziejus

Didžioji g. 26

Kazio Varnelio namai-studija-muziejus nepalieka abejngų. Čia rasite įspūdingus K. Varnelio optinio meno kompozicijų darbus bei vieninteles Lietuvoje Francisko Gojos graviūras, nepakartojamą knygų biblioteką ir dar daug ką.

Literatų g.

Jaukioje senamiesčio gatvelėje atraskite literatų garbės lentą. Joje tikrai bus ką panagrinėti ir apžiūrėti, tad nepraleiskite pro akis nė vienos detalės!

M. K. Čiurlionis „Angelų Takais“

Gedimino pr. 9

M. K. Čiurlionio paveikslai ir simfonijos išties išskraidina. Ne be reikalo pakeliauti po menininko kurtą magišką pasaulį galėsite VR patirtyje, pavadintoje „Angelų takais“!

Vilniaus gatvės menas

Išbandydami šį maršrutą perskaitysite šiandien rašomą miesto istorijos metraštį apie Vilniaus gatvės meną. Maršrutas patiks tiems, kurie nebijo didesnių atstumų, ypač jei norisi pamatyti visą gatvės meno paletę.

Meno niša

J. Basanavičiaus g. 1,

Galerijoje „Meno niša“ eksponuojamas profesionalus šiuolaikinis menas, organizuojami tarptautiniai meniniai projektai, bendradarbiaujant su užsienio galerijomis, kultūros institucijomis ir menininkais. „Meno nišoje“ savo parodas rengia jau pripažinti kūrėjai, galerija taip pat atvira jauniems talentingiems menininkams bei jų projektams. Per metus galerijoje surengiama iki 13 šiuolaikinio meno parodų, galerija dalyvauja tarptautinėse meno mugėse. Vykdo edukacinę veiklą.

Elska Coffee

Pamėnkalnio g. 1

Po ar prieš apsilankymą „Pamėnkalnio galerijoje“ – kavos! Jos bei desertų be pridėtinio cukraus rasite visai šalimais įsikūrusioje „Elska Coffee“ kavinėje.

Raštinė

J. Basanavičiaus g 2

Netoli „MO muziejaus“ įsikūrusi „Raštinė“ pasiūlys ne tik stilingų kanceliarijos priemonių, aksesuarų ar mielų dovanėlių, bet ir kavos.

ŠMC kavinė

Vokiečių g. 2

Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kavinė sovietmečiu buvo viena pagrindinių dailininkų susibūrimo vietų. Neabejingieji menui ir kultūrai išgerti puodelį kavos čia renkasi iki šių dienų.

Senatorių pasažas

Domininkonų g. 11

„Senatorių pasaže“ patenkinsite ne tik maisto, bet ir estetinį skonius. Papietavę viename iš restoranų, galėsite įsigyti knygų ar stilingų interjero detalių vienoje iš greta esančių parduotuvėlių.

Backstage Cafe

Vokiečių g. 6

Po parodos – kavos! Antroji „Backstage Cafe“ atsidarė Vilniaus muziejuje. Iš pradžių ši kavinė buvo suleidusi šaknis Naujamiestyje, dabar ji turi kultūrinį padalinį miesto centre.

Restoranas Neringa

Gedimino pr. 23

„Neringa“ – vieta, kurioje susiburdavo ne viena intelektualų grupelė. Taip pat akį čia patraukia unikalus interjeras, tęsiantis tai, kas buvo pradėta prieš daugiau nei 60 metų.

MO bistro

Pylimo g. 17

Apsilankę „MO muziejuje“ nuo meno nepabėgsite net ir valgydami jų bistro. Unikaliu bistro interjero akcentu tampa skaitmeniniu būdu atkurtas Algirdo Steponavičiaus ir Birutės Žilytės sieninės tapybos darbo fragmentas.

Druska miltai vanduo kepykla

T. Kosčiuškos g. 3

Po apsilankymo muziejuje tiesiai į vieną gardžiausių kepyklų mieste! O tam net nereikės eiti į kitą pastatą, nes „Istorijų namai“ žymiąją „Druska Miltai Vanduo“ kepyklėlę įkurdino tiesiog po savo stogu.

La Boheme

Šv. Ignoto g. 4/3

Truputį bohemos yra kiekvieno meno mylėtojo širdyje, o kaip gi jos nesustiprinus su vyno taure rankoje. „La Boheme“ restoranas pasiūlys ir vyno taurę, ir keičiamas žymiausių menininkų parodas ant restorano sienų.

Iliuzijų Muziejaus Café

Vokiečių g. 8

Išskirtinio muziejaus unikali 2D stiliaus kavinė, kurioje apsilankyti ir paragauti cukraus vatos, kavos ir kt. gėrimų bei ryškiaspalvių desertų bus neįtikėtinai smagu.

Meno ir mokslo laboratorija

Išskirtiniai teatro, muzikos ir tarpdisiplininiai pasirodymai laukia jūsų „Meno ir mokslo laboratorijos“ erdvėje visą vasarą! Nemokamų renginių metu turėsite galimybę susipažinti su šiuolaikinės kultūros reiškiniais.

Vilnelė Stream

Užupio g. 2

Pokalbiai sėdint Vilnios upėje – kodėl gi ne? Prisėsti ant upėje pastatytų kėdžių ir pasišnekučiuoti bus kviečiami menininkai bei kultūros ir kūrybinių industrijų atstovai.

Viešbučių pasiūlymai

Vasarojant mieste palapinę verčiau iškeisti į viešbučio kambarį. Jaukus ir nedidelis ar ekstravagantiškas su karališko dydžio lova bei pusryčiais tiesiai į ją – viešbučių pasiūlymuose rasite tinkamiausią erdvę apsistoti.

Žiūrėti pasiūlymus